Dommere på udstillinger fra 1990

Se dommere  - der har dømt vores chower -

på udstillinger i udlandet

Klik på bogstavet

og se dommeren

Klik på datoen

og se vinderne

    a b c d e f    
  G  -  K  
     
  L  -  O  
     
  P  -  S  
     
  T  -  Å  

Adlercreutz, Carl Johan - Sverige

Herning 08 11 98
 

 

Alcrudo, Rafael Malo - Spanien

Vissenbjerg 04 05 02
Brøndby 29 07 06
Brøndby 19 09 09
 

 

Almgren, Hans - Sverige

Vejen 30 07 11
 

 

Anderson, Diane T. - USA

Brøndby 30 07 06
 

 

Asp, Øivind - Norge

Otterup 18 08 91
Herning 06 11 94
 

 

Baden, Marianne - Danmark

-

Hammel 07 04 90
Kolding 03 05 92
Tåsinge 27 06 93
Rønne 03 07 94
Års 13 08 94
Viby 14 10 95
Middelfart 01 03 97
Rønne 04 07 99
Esbjerg 09 04 00
Ørsted 05 09 04
Herning 27 06 10
Herning 04 11 12
Roskilde 30 04 16
 

 

Behan, Philip - Irland

Gjern 04 04 09

Birk, Carsten - Danmark

Hillerød 23 08 08
Aalborg 27 05 12
Rønne 16 08 15

Blanusa, Natasa - Kroatien

Sandved 12 09 15

-

- -

Boas, Inger L. - Danmark

Jægerspris 27 02 00
Tåsinge 04 08 02

Bodegård, Gøran - Sverige

Næstved 10 04 99

Borges, Manuel - Portugal

Herning 03 11 12

Bowker, Iris - England

Nørager 27 11 93
 
Buell, William A. - USA

Middelfart 26 11 16

Bulloch, Ken - England

Vissenbjerg 04 05 97

Butkiene, Jurate - Litauen

Vejen 10 06 16
         

Butterworth, David - England

Taulov 21 11 98

Bystrup, Anette - Danmark

Gjern 02 04 11
Svendborg 19 05 13

Campell, Ralf - Norge

Viborg 03 04 93
Rønne 02 07 95
Herlufmagle 20 01 96
Roskilde 25 04 15

Cannon, Elaine - England

-

Taulov 27 11 04
Ejby, Fyn 06 06 15
         

Capra, Ernesto - Italien

Ballerup 21 09 02

-

- -

Cederstrøm, Anders, Sverige

Odense 14 02 93

Chelline, Marisa Brivio - Italien

Varde 29 04 90
Hillerød 21 06 98

Christensen, Gert - Danmark

Jægerspris 29 01 05
Rønne 04 07 09
Aars

12 10 13

Christensen, Lilian - Danmark

Vejen 15 06 13

Claxton, Gillian - England

Fjellerad 26 05 07

Clucas, Chris - England

Middelfart 15 11 14

Cole, Mick - England

Broholm 26 08 06

Croeser, Martin - Syd Afrika

Ballerup 16 09 06

Czeglédi, Attila - Ungarn

Roskilde 01 05 16

Degenhardt, Werner - Brasilien

Brøndby 26 09 93
Tåsinge 23 06 96

Deijl, Willemine Van - Belgien

Herning 28 04 12

Dekaristou, Maria Marionka - Grækenland

Vejen

13 06 09

Rønne

17 08 14

Delerue, Pedro Sanches - Portugal

Herning 31 10 15

Delmar, Sean - Irland

Vejen 20 06 15

Deschuymere, Norman - Belgien

Aalborg 18 06 06
Sandved 31 08 14

Doedjins, Rony - Holland

Gjern 25 03 06
Vejen 31 07 11
Aars 10 10 15

Edh, Kennet - Sverige

Otterup 18 08 90
Års 04 05 96
Vejen 22 06 14

Emery, Rose-Marie - Sverige

Hillerød 24 06 06

Entwistle, Carol - England

Middelfart 23 11 91
 

Ericsson, Dan - Sverige

Fuglebjerg 29 09 12

Fahey, Florence - Irland

Hillerød 20 09 15

Fernandez, Javier S. - Spanien

Brøndby 27 07 06

Finne, Leni - Finland

Jægerspris 23 01 10
Rønne 15 08 15

-Fizdon, Katarzyna - Polen

Sandved 21 08 10

Foss, Berit - Norge

Rønne 02 07 05

-

- -

Foss, Arne - Norge

-

Gjern 10 04 10
København 19 06 11
Herning 02 11 13

-

- -

Fossum, Tore - Norge

Fredericia 11 02 01

Fugmagali, Dina - Schweiz

Kalundborg 09 02 92

Fujihata, Tomio - Japan

Næstved

21 03 08

-

- -

Fürst-Danielson, Marianne - Sverige

Brøndby 26 09 92
Herning 03 11 96