Certificate Winners  -  2001 - 2002

Location

Date

Judge

Names

Male  ♂     -     Female 

Jægerspris

27 01 02

Birgitte Gothen

Denmark

Lohov's Knock-Out 

Cha-Bal's Banuschka 

Fredericia

16 02 02

Ritva Raita

Finland

Brosscroft Lifu Duan Tou Fa 

Bakkebo's Glorious Girl 

Herlufmagle

02 03 02

Rodney Oldham

England

Danehof Chong Ramses 

Cha-Bal's Banuschka 

Næstved 

29 03 02

Dee Mattern

USA

Revel's Oliver   

Smooth Titica v. Juttersburch 

Gjern

06 04 02

Stefanie Schreiböck

Austria

-  

Piuk Chow Precious Miss Independent 

Vissenbjerg

04 05 02

Rafael Malo Alcrudo

Spain

Pasjo's Prince Valentin 

Piuk Chow Precious Miss Independent 

Fjellerad

25 05 02

Hans V. Schellen

Holland

Pasjo's Prince Valentin 

Valby

16 06 02

Helmut Nigl

Austria

Revel's Don-Juan 

Lian V.H. Venne-Dorp 

Albertslund

29 06 02

Gunilla Sandberg

Sweden

Revel's Don-Juan 

Brosscroft Sheer Sunshine 

Rønne

13 07 02

W. Peper

Germany

Nang-Wa Ho-Pei Tzin 

Rønne

14 07 02

Kresten Scheel

Denmark

Lian V.H. Venne-Dorp 

Tåsinge

04 08 02

Inger Boas

Denmark

Lohov's Knock-Out 

Piuk Chow Precious Isabella 

Hillerød

17 08 02

Gerry Hickey

Ireland

Nin-T'Sun Indy Indiana J 

Mattes Lady In Red 

Silkeborg

01 09 02

Gerda Schaufeli

Holland

Bakkebo's Gai-Jin 

Bakkebo's Glorious Girl 

Ballerup

21 09 02

Ernesto Capra

Italy

Revel's Oliver 

Smooth Titica v. Juttersburch 

Næstved

19 10 02

Moa Persson

Sweden

Revel's Oliver 

Cha-Bal's Banuschka 

Herning

03 11 02

Rita Reyniers

Belgium

Lohov's Knock-Out 

Orinell's Amy The Black Princess 

Bredsten

23 11 02

Olav Hedne

Norway

Lohov's Knock-Out 

Lian V.H. Venne-Dorp  

Fredericia

11 02 01

Tore Fossum

Norway

Tikidabu's Code Red 

Peli's Gaia of Flensborg 

Jægerspris

24 02 01

Freddie Klindrup

Denmark

Themsen's The Bogeyman 

Fuh-Thu-Chow's Alberta  

Hadsund

24 03 01

Peter L. Jensen

Denmark

Themsen's The Bogeyman 

Jokie-Lai Ma-Lee 

Gjern

07 04 01

Rosmarie Lüscher

Switzerland

Brosscroft Lifu Duan Tou Fa 

Peli's Gaia of Flensborg 

Ringsted

06 05 01

Rita Trainin

Israel

Ventureboy Van Mansjoerije  

Velvet Macy v. Juttersburch 

Fjellerad

26 05 01

Shirley Varley

England

Sicoco's Dodi 

Piuk Chow Precious Isabella 

Hillerød

16 06 01

Nils Molin

Sweden

Bidachows Up-To-Date Utan 

Smooth Titica  v. Juttersburch 

Bøsøre Strand

01 07 01

Zygmunt Jakubowski

Poland

Tikidabu's Code Red 

Baytor Forest Witch 

Rønne

07 07 01

Enrico Adinolfi

Italy

Big Spender of the Royal Club 

Baoming Love of the Royal Club 

Rønne

08 07 01

Boo Lundstrøm

Sweden

Cayenne Pepper o.t. Royal Club 

Vissenbjerg

12 08 01

G. Nordahl Pedersen

Norway

Rhytzo Mack Nugget 

Bakkebo's Glorious Girl 

Albertslund

25 08 01

Hanne Laine Jensen

Denmark

Themsen's The Bogeyman

Baytor Forest Witch 

Silkeborg

02 09 01

Charlotte Nørskov Jensen

Denmark

Hsiung Kou's Shihshih 

Brøndby

16 09 01

Hans Lethinen

Finland

Bidachows Up-To-Date Utan

Næstved

20 10 01

Rainer Vuorinen

Finland

Revel's Don-Juan 

Beijing's Baomu Laoshi 

Herning

03 11 01

Marlo Hjernquist

Sweden

Pasjo's Prince Valentin 

Fuh-Thu-Chow's Alberta 

Herlufmagle

17 11 01

Sheila Vincent

England

Brosscroft Lifu Duan Tou Fa 

Mu'Piuk's Beauty Rose of China 

Sidens titel i bunden af Browser